Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz dobry gabinet stomatologiczny!

Bezbolesne leczenie zębów Gdańsk

Poradnik Klienta

Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz dobry gabinet stomatologiczny! Wizyta u stomatologa często stosuje się z bólem. Jednak dzięki nowoczesnym znieczuleniom można zapomnieć o tych złych dolegliwościach!

Bezbolesne leczenie zębów Puck

Współczesna stomatologia może pomóc sobie niemalże z dowolnym problemem. Głęboka próchnica, paradontoza, złamania zębów, ich pogorszona estetyka – to dopiero niektóre przypadki, jak dobry stomatolog może dać kompleksową i kompetentną obsługę.

Dużo osób uważa jednak systematycznych wizyt w gabinetach stomatologicznych. Dlaczego? Głównym punktem jest ból, który chwyta się z sposobami. Teraz chociaż nie powinien się nim stresować. W gabinecie dentysta może zaproponować pełną paletę znieczuleń – nie tylko standardowe znieczulenie miejscowe z zachowaniem strzykawki.

Zobacz również Wypalarnia kawy

Znieczulenie zęba – komfort dla pacjenta i dentysty

Dzisiaj znieczulenie w trakcie leczenia stomatologicznego nie jest rozpatrywane jako dodatkowa usługa. Wpływa ono w sklep standardowego leczenia, zapewniając przy tym dobry komfort nie tylko pacjentowi, lecz jednocześnie dentyście prowadzącym zabieg.

Znieczulenie stomatologiczne miejscowo „wyłącza” działanie nerwów, stąd jeszcze nie pojawia się to uczucie bólu. Wykorzystywane stanowi ono przy wielu procedurach, w obecnym między innymi przy leczeniu stomatologicznym próchnicy, w obecnym działaniu kanałowym, przy ekstrakcjach, czyli wyrywaniu zębów albo i przy wszczepieniu implantów stomatologicznych.

Jakie znieczulenie może zaproponować stomatolog, aby zabiegi robiły się bez bólu?
Znieczulenie stomatologiczne na NFZ i prywatnych gabinetach

Ze znieczulenia stomatologicznego można użyć zarówno w gabinetach posiadających podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak i w prywatnych przychodniach i gabinetach stomatologicznych.

Bezbolesne leczenie zębów Puck

Znieczulenie na NFZ jest nieodpłatne i jasne do każdego zabiegu. Rzuca się wówczas znieczulenia standardowe wykonywane z zachowaniem strzykawki. W prywatnych gabinetach za znieczulenie najczęściej trzeba zapłacić, zatem nie wydobywa się ono w tradycyjnej cenie zabiegów. Do dyspozycji pacjentów jest przecież szersza gama metod znieczuleń.

Rodzaje znieczuleń dawanych w stomatologii:

znieczulenie znane z zachowaniem strzykawki
komputerowe znieczulenie stomatologiczne
znieczulenie wziewne – gaz rozweselający
narkoza – znieczulenie ogólne

Czym dokładnie określają się powyższe rodzaje znieczuleń stomatologicznych?
Znieczulenie znane z zachowaniem strzykawki

To zwłaszcza wykonywane znieczulenie przez stomatologów. Polega na wstrzyknięciu substancji znieczulającej w okolice zęba – dziąsło, podniebienie, śluzówkę policzka. To znieczulenie skuteczne, jednak chyba żyć ono duże. Jeszcze że ono zaburzać mimikę twarzy.

Bezbolesne leczenie zębów Puck
Komputerowe znieczulenie stomatologiczne

W prywatnych gabinetach stomatologicznych dentysta może zaproponować także znieczulenie komputerowe. Robione stanowi ono z zachowaniem skomputeryzowanego urządzenia, które automatycznie dawkuje substancję znieczulającą i informuje ją pod niskim ciśnieniem. W owocu takie znieczulenie jest niemalże bezbolesne, a także nie zaburza ono mimiki.

Bezbolesne leczenie zębów Puck
Znieczulenie wziewne – gaz rozweselający

W niektórych gabinetach stomatolog może zaproponować też znieczulenie wziewne z zachowaniem gazu rozweselającego, czyli podtlenku azotu. Stanowi on stosowany głównie jako środek uspokajający i relaksujący. Potrafi stanowić potrzebne podanie dodatkowego znieczulenia, a jest ono mniej stresujące.
Narkoza – znieczulenie ogólne

Procedury stomatologiczne można mówić te w znieczuleniu ogólnym, więc w narkozie. Przeważnie są one rozwijane u pacjentów z dentofobią, a także przy wielkich ubytkach, na przykład wielu ekstrakcjach.

Bezbolesne leczenie zębów Puck

Artykuł stanął we kooperacji z Kliniką Stomatologiczną Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz dobry gabinet stomatologiczny!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments